Diffstat (limited to 'digital-driver/LIB_LDD-1500L/LDD-1500L/Pulsonix')
| -rw-r--r-- | digital-driver/LIB_LDD-1500L/LDD-1500L/Pulsonix/LDD-1500L.plx | 153 |
1 files changed, 0 insertions, 153 deletions
-//1216549/363401/2.47/9/4/Connector
-(asciiHeader
- (fileUnits MM)
-(library Library_1
- (padStyleDef "c130_h80"
- (holeDiam 0.8)
- (padShape (layerNumRef 1) (padShapeType Ellipse) (shapeWidth 1.300) (shapeHeight 1.300))
- (padShape (layerNumRef 16) (padShapeType Ellipse) (shapeWidth 1.300) (shapeHeight 1.300))
- (textStyleDef "Normal"
- (font
- (fontType Stroke)
- (fontFace "Helvetica")
- (fontHeight 1.27)
- (strokeWidth 0.127)
- (patternDef "LDD1500L" (originalName "LDD1500L")
- (multiLayer
- (pad (padNum 1) (padStyleRef c130_h80) (pt 0.000, 0.000) (rotation 90))
- (pad (padNum 2) (padStyleRef c130_h80) (pt 0.000, -2.540) (rotation 90))
- (pad (padNum 3) (padStyleRef c130_h80) (pt 0.000, -25.400) (rotation 90))
- (pad (padNum 4) (padStyleRef c130_h80) (pt 0.000, -27.940) (rotation 90))
- (pad (padNum 5) (padStyleRef c130_h80) (pt 15.240, -27.940) (rotation 90))
- (pad (padNum 6) (padStyleRef c130_h80) (pt 15.240, -25.400) (rotation 90))
- (pad (padNum 7) (padStyleRef c130_h80) (pt 15.240, -7.620) (rotation 90))
- (pad (padNum 8) (padStyleRef c130_h80) (pt 15.240, -2.540) (rotation 90))
- (pad (padNum 9) (padStyleRef c130_h80) (pt 15.240, 0.000) (rotation 90))
- (layerContents (layerNumRef 18)
- (attr "RefDes" "RefDes" (pt 7.395, -13.970) (textStyleRef "Normal") (isVisible True))
- (layerContents (layerNumRef 28)
- (line (pt -2.53 1.93) (pt 17.77 1.93) (width 0.025))
- (line (pt 17.77 1.93) (pt 17.77 -29.87) (width 0.025))
- (line (pt -2.53 1.93) (pt 17.77 1.93) (width 0.1))
- (line (pt 17.77 1.93) (pt 17.77 -29.87) (width 0.1))
- (layerContents (layerNumRef Courtyard_Top)
- (line (pt -2.88 0.53) (pt -2.88 0.53) (width 0.3))
- (arc (pt -2.93, 0.53) (radius 0.05) (startAngle .0) (sweepAngle 180.0) (width 0.3))
- (line (pt -2.98 0.53) (pt -2.98 0.53) (width 0.3))
- (arc (pt -2.93, 0.53) (radius 0.05) (startAngle 180.0) (sweepAngle 180.0) (width 0.3))
- (symbolDef "LDD-1500L" (originalName "LDD-1500L")
- (line (pt 200 mils 100 mils) (pt 1600 mils 100 mils) (width 6 mils))
- (line (pt 1600 mils 100 mils) (pt 1600 mils -500 mils) (width 6 mils))
- (line (pt 1600 mils -500 mils) (pt 200 mils -500 mils) (width 6 mils))
- (line (pt 200 mils -500 mils) (pt 200 mils 100 mils) (width 6 mils))
- (compPin "1" (pinName "-VIN_1") (partNum 1) (symPinNum 1) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (compPin "2" (pinName "-VIN_2") (partNum 1) (symPinNum 2) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (compPin "11" (pinName "-VOUT_1") (partNum 1) (symPinNum 3) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (compPin "12" (pinName "-VOUT_2") (partNum 1) (symPinNum 4) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (compPin "13" (pinName "+VOUT_1") (partNum 1) (symPinNum 5) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (compPin "14" (pinName "+VOUT_2") (partNum 1) (symPinNum 6) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (compPin "21" (pinName "PWM +ANALOG DIM") (partNum 1) (symPinNum 7) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (compPin "23" (pinName "+VIN_1") (partNum 1) (symPinNum 8) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (compPin "24" (pinName "+VIN_2") (partNum 1) (symPinNum 9) (gateEq 0) (pinEq 0) (pinType Unknown))
- (attachedSymbol (partNum 1) (altType Normal) (symbolName "LDD-1500L"))
- (attachedPattern (patternNum 1) (patternName "LDD1500L")
- (numPads 9)
- (padPinMap
- (padNum 1) (compPinRef "1")
- (padNum 2) (compPinRef "2")
- (padNum 3) (compPinRef "11")
- (padNum 4) (compPinRef "12")
- (padNum 5) (compPinRef "13")
- (padNum 6) (compPinRef "14")
- (padNum 7) (compPinRef "21")
- (padNum 8) (compPinRef "23")
- (padNum 9) (compPinRef "24")
- (attr "Manufacturer_Name" "Mean Well")
- (attr "Manufacturer_Part_Number" "LDD-1500L")
- (attr "Arrow Part Number" "LDD-1500L")
- (attr "Arrow Price/Stock" "https://www.arrow.com/en/products/ldd-1500l/mean-well-enterprises")
- (attr "Mouser Part Number" "709-LDD-1500L")
- (attr "Description" "LED Power Supplies 6-36Vin 2-30V 1500mA Pin DC-DC LED Driver")
- (attr "<Hyperlink>" "https://componentsearchengine.com/Datasheets/1/LDD-1500L.pdf")
- (attr "<Component Height>" "12.2")
- (attr "<STEP Filename>" "LDD-1500L.stp")
- (attr "<STEP Offsets>" "X=0;Y=0;Z=0")
- (attr "<STEP Rotation>" "X=0;Y=0;Z=0")